Když si nevíte rady při výběru kočárku

1. března 2009 v 21:24 | Kristýna Lundová
Nabídka kočárků na současném trhu je velmi pestrá. Proto jsme pro Vás připravili několik tipů, které Vám pomohou vybrat si ten pravý. Doporučujeme Vám sepsat si vše, co Vás při čtení těchto řádek napadne, určit si priority a vytvořit si tak vlastní profil ideálního kočárku.

Najděte svůj styl

Dříve než pro své miminko začnete vybírat kočárek, je užitečně položit si několik základních otázek, které Vám pomohou najít kočárek přesně ve Vašem stylu. Ta první zní:

Kde budu kočárek používat?

Z hlediska terénu můžete jezdit buď v městské zástavbě, nebo v přírodě. Na tom, kde především se budete s kočárkem pohybovat, pak závisí i volba ideálního typu kočárku:

Sportovní kočárek do města

Tento kočárek si poradí s asfaltem, dlažbou, obrubníky, případně i se štěrkem v parcích. Tyto nástrahy zvládne díky polotvrdým kolům (například z polyuretanu) a kvalitní pevné konstrukci podvozkové části.
Výhodnější jsou pak větší nafukovací kola alespoň na zadní nápravě, díky kterým se vyhnete častému drncání - jízda je potom mnohem klidnější.
Slovem sportovní se dnes obecně označují kočárky s většími koly a pevnou konstrukcí. Původně byly tyto kočárky přizpůsobeny různým sportovním činnostem rodičů, například jízdě na kolečkových bruslích. Dnes jsou takto označovány i kočárky, které k vyloženě sportovní činnosti vhodné nejsou. Vnímejte tedy tyto kočárky spíše tak, že si s nimi můžete dovolit i kratší jízdu v těžším nezpevněném terénu.

Sportovní kočárky do města i do přírody

Tyto kočárky mají vždy velká kola, nejlépe nafukovací, a pevnou, zvýšenou konstrukci podvozkové části.
Kratší procházku v méně náročném terénu zvládne i městský kočárek. Při jízdě po polních cestách či lesních pěšinách, při přejíždění kořenů nebo v blátivém terénu vesnických cest však bude pevná konstrukce s nafukovacími koly k nezaplacení. Zároveň si však takový kočárek výborně poradí i s dlažbou a jinými nerovnostmi ve městě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama